Vítejte na stránkách projektu Multipolis!

Aktuality

Zveřejnili jsme zprávu z průzkumu, který probíhal v rámci projektu Multipolis. Průzkum se týkal vnímání odlišností mezi žáky 6. a 9. ročníků základních škol, jejich angažovanosti a vnímání mediální reality. Zpráva je ke stažení zde.


Připravili jsme pro Vás nové herní sady "Na hraně" a "Stíny minulosti". Můžete si je stáhnout a vytisknout po přihlášení do profilu školy nebo učitele (levé menu, záložka "Sady").

sylvaMarianRomanPetr


V úterý 28. května 2013 proběhla tisková konference k výsledkům výzkumu v rámci projektu Multipolis. Konference vzbudila značný mediální ohlas. Tiskovou zprávu si můžete přečíst zde.


Své dojmy, názory a nápady k projektu Multipolis i k jednotlivým příběhům můžete sdílet na diskusních fórech.

Pro učitele je připraveno speciální diskusní fórum k využití metodické pomůcky Multipolis ve výuce v sekci Diskuse pro učitele.


Nyní se můžete lehce naučit pravidla hry Multipolis s pomocí nové prezentace, která je ke stažení zde nebo v záložce Pravidla. Po otevření klikněte na tlačítko "Jen pro čtení".


V sekci Camino - cesta nyní naleznete videorozhovory s pěti zajímavými osobnostmi. Zajímalo nás, jak se vyvíjely názory a hodnoty těchto osobností od jejich školních let až po současnost. Můžete se podívat na rozhovor s filosofem Janem Sokolem, sociální pracovnicí Lucií Šedou, psycholožkou Soňou Hermochovou, ekonomem Tomášem Sedláčkem nebo ředitelkou neziskové organizace Monikou Vaškovičovou.

banner_5_osobnosti


V průběhu ledna 2013 obdrží registrované školy balík s hrami, metodickými příručkami.

Omluvte prosím zpoždění distribuce a školení oproti původnímu plánu, které je způsobené průtahy procesu výběrového řízení tiskařských prací.


V listopadu a prosinci 2012 proběhla série školení koordinátorů implementace k projektu Multipolis. Všem zúčastněným děkujeme.

Učitelé, kteří prošli školením, obdrží certifikát. Další informace pro koordinátory implementace naleznete zde.


Zveřejnění článku o projektu Multipolis v Učitelském zpravodaji.


Zveřejnění článku o projektu Multipolis v Učitelském zpravodaji.


Vítejte na stránkách projektu Multipolis!

Projekt Multipolis je zaměřený na podporu multikulturní, občanské, rodinné a etické výchovy na školách. Jeho základem je desková hra do škol, v níž hráči procházejí příběhem jednoho dne, poznávají ostatní postavy a rozhodují se, jak se zachovat v příběhových situacích. K deskové hře náleží také příručka pro učitele, která by měla pomoci s tématem multikulturní výchovy a nabízí řadu návazných aktivit pro práci v hodině.

Informace k využití Multipolis ve výuce a materiály ke stažení naleznete v sekci Pro učitele.

Na stránce Pravidla hry se můžete poutavou formou seznámit s pravidly hry Multipolis.

"Camino" znamená španělsky "cesta". Připravili jsme pro Vás sérii rozhovorů, kde se od zajímavých osobností dozvíte, jaká byla jejich "životní cesta" od školy až po současnost. V čem se od školy tito lidé změnili? O čem snili, když byli ve škole? Čím chtěli být a čím jsou nyní?

Mozaika je inspirativní aplikace, kde uvidíte "mozaiku" videí svých spolužáků a vrstevníků a můžete si nahrát i své vlastní.

V sekci Projekty můžete spolu se spolužáky řešit zajímavé otázky a aktivity ke hře Multipolis. Diskuse pak slouží ke sdílení nápadů k projektu Multipolisu a otázkám mezilidských vztahů vůbec.

Pod záložkou Ke stažení se skrývají všechny materiály ke hře, které si můžete stáhnout, vytisknout a zahrát si s nimi Multipolis doma či ve škole.

Podrobnější informace o projektu a kontakt na tvůrce hry naleznete v příslušných sekcích.

Více informací o projektu naleznete zde.
 
Zaujal vás projekt Multipolis?

Zaregistrujte koordinátora projektu za Vaši školu zde a my Vás budeme dále informovat o vývoji projektu.

 Související články:

Multipolis - máte možnost volby! (Učitelský zpravodaj)

Jak moderně učit multikulturní výchovu? (Ředitel školy)

Multikulturní výchova není procházkou po zoologické zahradě (Česká škola)

Multipolis - další projekt pro školy založený na deskové hře (Učitelský zpravodaj)

Jak vyučovat mezilidské vztahy? Deskovou hrou (Učitelský zpravodaj)

KONTAKT:

S dotazy se obracejte na multipolis@scio.cz.

Adresa:

Projekt Multipolis

www.scio.cz, s.r.o.
Pobřežní 34
186 00 Praha 8

Aktuální informace o vývoji projektu naleznete zde.

Pokud se věnujete multikulturní výchově a máte zájem se podílet na vývoji hry, napište nám na multipolis@scio.cz.