Camino - cesta

Camino znamená španělsky "cesta". Smyslem projektu Camino je ukázat, co si různí zajímaví lidé mysleli, když ještě chodili do školy, a co si myslí teď. Proč myslíte, že se jejich uvažování změnilo? Co pro ně zůstalo stejné? Počet lidí v projektu Camino bude postupně přibývat. Víte o někom, kdo by se do projektu hodil? Napište nám na multipolis@scio.cz.

Tomáš Sedláček

Tomas_Sedlacek_mensi

PhDr. Tomáš Sedláček patří mezi nejznámější české ekonomy. Vystudoval ekonomii v Česku a v USA. Jeho kniha Ekonomie dobra a zla získala celosvětový ohlas. Tomáš Sedláček působil jako ekonomický poradce prezidenta i vlády. Pracuje jako ekonomické stratég pro banky. Věnuje se také divadlu.

Tomáš Sedláček - Co mě baví a co rozčiluje

Tomáš Sedláček - Co mi přijde důležité

Tomáš Sedláček - Co jsem chtěl dělat a co dělám

Tomáš Sedláček - Jak přemýšlím o lidech

Monika Vaškovičová

Vystudovala právnickou fakultu v Bratislavě a dva roky pak pracovala v advokátní firmě v USA. Po návratu na Slovensko si jako právnička našla místo, ale po dvou měsících dala výpověď, protože jí to přišlo nudné, sešněrované a málo kreativní. Vrátila se do rodné Rimavské Soboty, velice chudého regionu, kde je ředitelkou Agentury pre rozvoj Gemera, tzn. organizace pomáhající tamním podnikatelům, neziskovým organizacím i školám s čerpáním grantů, tvorbou projektů a sestavování koncepcí, zajišťuje propagaci regionu a má i vlastní rozvojové projekty. 

Monika Vaškovičová - Co mě baví a co rozčiluje

Monika Vaškovičová - Co mi přijde důležité

Monika Vaškovičová - Co jsem chtěl dělat a co dělám

Monika Vaškovičová - Jak přemýšlím o lidech

Monika_Vaskovicova_mensi

Jan Sokol

  Jan_Sokol_mensi   Prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D., CSc. je vysokoškolským pedagogem, filosofem a překladatelem. Vyučil se zlatníkem a pracoval i jako mechanik, ale později se začal věnovat filosofii. Aktivně vystupoval proti komunistickému režimu. Po tzv. sametové revoluci byl poslancem, ministrem školství a kandidátem na prezidenta. 

Jan Sokol - Co mě baví a co rozčiluje

Jan Sokol - Co mi přijde důležité

Jan Sokol - Jak přemýšlím o lidech

Soňa Hermochová

Doc. PhDr. Soňa Hermochová, CSc. je významnou osobností české psychologie. Pomáhala například prosadit zavedení pozice vězeňských psychologů. Soňa Hermochová je autorkou mnoha knih z oblasti teorie i praxe rozvoje osobnosti a mezilidských vztahů.

Soňa Hermochová  - Co mě baví a co rozčiluje

Soňa Hermochová  - Co mi přijde důležité

Soňa Hermochová  - Co jsem chtěl dělat a co dělám

Soňa Hermochová  - Jak přemýšlím o lidech

 Sona_Hermochova_mensi

 Lucia Šedá

  Lucie_Seda_mensi

Narodila se do rodiny žijící v typické romské osadě v okolí městečka Klenovec na Slovensku. Jako dítě se ale dostala do církevního dětského domova. Poměrně dobře se učila a připravovala na dráhu řeholnice, ale pak si uvědomila, že to není nic pro ni, a rozhodla se studovat. Vystudovala sociální práce a veřejnou politiku. Také se vrátila do regionu, konkrétně do Klenovce, kde dělá sociální pracovnici - v rámci ESF projektu poskytuje nízkoprahové sociální poradenství a intervenci v rodinách z romských osad.

Lucia Šedá - Co mě baví a co rozčiluje

Lucia Šedá - Co mi přijde důležité

Lucia Šedá - Co jsem chtěl dělat a co dělám

Lucia Šedá - Jak přemýšlím o lidech