Pro učitele

Administrativní informace pro koordinátory

Informace o náležitostech a administrativním postupu pro vyplacení odměny pro zaškolené učitele najdete zde.

Prezentace ze školení a nejčastější dotazy

Prezentaci ze školení koordinátorů implementace Multipolis si můžete stáhnout zde (ve formátu .ppt).

Nejčastější dotazy ze školení k pravidlům hry a zapojení hry do výuky naleznete zde.

Školení pro učitele

V listopadu a prosinci 2012 a v únoru a březnu 2013 proběhla školení pro učitele Více o termínech a průběhu školení se dozvíte zde.

Komunikace mezi učitelem a žákem

Internetový portál www.multipolis.cz nabízí efektivní způsoby komunikace učitele se svou třídou skrze profil učitele. Žákům můžete zadávat projekty, zapojovat je do diskusí a vytvářet si jednotlivé skupiny žáků podle potřeby.

Vytvoření profilu učitele a přihlášení

Koordinátor Multipolis pro danou školu Vám zřídí profil a přihlašovací údaje Vám přijdou na Vaší emailovou adresu. Přihlašuje se v pravém horním rámečku. Přihlašovací jméno je Vaše emailová adresa, heslo jste obdrželi emailem a můžete ho po přihlášení změnit.

Jak si v profilu učitele vytvořit skupinu žáků?

Do kolonky "Název nové skupiny" vyplňte název (např. "4.B" nebo "Kroužek").

Jak se moji žáci dostanou do skupiny?

Žáci se nejprve musí sami do projektu zaregistrovat na stránkách www.multipolis.cz. Během registrace si každý žák musí v seznamu vybrat svou školu. Pokud vyberete nebo vytvoříte skupinu (např. "5. A"), všechny zaregistrované žáky (kteří správně vybrali školu) zde uvidíte a budete moci vybrat, kteří z nich mají patřit do dané skupiny.

Jak skrze profil posílat žákům emaily a zadávat projekty?

Po přihlášení  uvidíte seznam "Přehled skupin žáků". Kterékoli z těchto skupin můžete odeslat hromadný email kliknutím na symbol obálky v řádku u příslušné skupiny žáků.

Mám v profilu uvedeno, že jsem "koordinátorem". Co to znamená?

Jako koordinátor můžete spravovat a vytvářet profily učitelů vaší školy. Klikněte na nápis "Správa učitelů", kde máte seznam již vytvořených profilů učitelů a dále můžete vytvořit nový profil vyplněním jména, příjmení a emailové adresy daného učitele. Tomu se pak na tuto adresu automaticky odešle email s přihlašovacími údaji.